tne6jfh

Image

Síť stezek SINGLTREK

Moravská Třebová

Singltrek Moravská Třebová je síť stezek Singltrek střední náročnosti o délce přibližně 13km, která se nachází v lesích v blízkosti města. Stezky si užije každý cyklista, od malých dětí po zdatné a zkušené terénní cyklisty.

Provoz byl zahájen v září 2021 v rámci projektu „Na hranici na hraně“ financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj, podporovaného Lesy České republiky, s.p.

Singltrek Moravská Třebová leží v lesích hned nad městem Moravská Třebová. Pokud chcete přijet autem, parkujte na parkovišti u zámku, odkud je příjezd na stezky vyznačen.

49.7560817N, 16.6654342E

Návštěvnost tratí, které vznikly v rámci projektu Na hranici na hraně ve spolupráci s obcí Dolní Morava a polským městem Gminy Bystrzyce Klodzske, stále roste. V roce 2022 do kopců v okolí rozhledny Pastýřka zavítalo bezmála 1 200 bikerů. Návštěvnost mohla být i vyšší, do provozu Singtreku však dílčím způsobem negativně zasáhla rekonstrukce rozhledny Pastýřka, která probíhala v letních měsících. Další část tratí byla v průběhu roku uzavřena z důvodu odklízení dřeva napadeného kůrovcem.
Náklady na údržbu tratí se ročně pohybují okolo 250 000Kč.

Singltrek Moravská Třebová nabízí další možnost sportovního vyžití pro širokou veřejnost každé výkonnostní úrovně včetně dětí. Traily jsou podle obtížnosti barevně odlišeny na červené (středně obtížné), modré (snadné) a zelené. Ty vedou rekreačním areálem Knížecí louka a díky nenáročnému profilu jsou určeny pro každého, zejména pro děti. Nástupním místem pro všechny cyklisty je parkoviště pod zámkem. Odtud mohou vyrazit směrem do Pekla, kde začínají modré (snadné) traily, nebo přes Knížecí louku k retenční nádrži, kde začínají červené (středně obtížné) traily.

Návštěvní řád

Ke stažení v PDF
ceník - Image
logo
Zahradnická 1412/21,
571 01 Moravská Třebová